Markalarımız

Lassa
Lassa

Lassa, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 50’ye yakın ülkede Türkiye’yi temsil eden lastik markasıdır. 350 bin metrekare üzerine kurulan fabrika, dünyanın en büyük ve yüksek teknolojili lastik fabrikaları arasında yer alıyor. Türkiye’de her türlü yol şartlarına en uygun lastik üretimlerinin gerçekleştiren Lassa, Ar-Ge faaliyetlerine yapılan yatırımlarla lastik teknolojisini her zaman geliştiriyor.

Japon devi Bridgestone şirketiyle kurulan ortaklık, Lassa’nın Ar-Ge teknolojilerini daha da geliştirdi. Bu ortaklıktan sonra Lassa lastik markası, Brisa adını aldı. Türkiye’nin en iyi lastik üreticilerinden olan Brisa’nın Ar-Ge faaliyetleri kapsamında üretilen Lassa lastikleri, yurtiçinde ve yurtdışında en iyi performansı sunan lastiklerdir.

Bridgestone
Bridgestone

1930 senesinde Japonya’da kurulan Bridgestone, dünyanın en iyi lastiklerini üreten markadır. 1978 senesinde Lassa ile gerçekleşen ortaklıktan sonra Türkiye’nin yol şartlarına uygun en iyi lastikleri Kocaeli fabrikalarında geliştirmeye başlamıştır. Japon teknolojisinin kullanıldığı lastik üretimlerinde her zaman en iyisine ulaşılması için Ar-Ge çalışmaları yapılıyor.

Bu kapsamda, yol tutuşuna önem veren, konforu ikinci plana atmayan, güvenli bir sürüş yaşatan lastiklerin üretilmesi için çalışmaktadır. Global bir marka olan Bridgestone, 135 bin çalışanıyla 130’dan fazla ülkede temsil ediliyor. Bridgestone markası 7 yıl boyunca Formula şampiyonlarının lastik ihtiyaçlarını karşılayan firma olmuştur.

Dayton
Dayton

Bridgestone Corporation’ın markalarından biri olan ve üretimi Fransa, İspanya ve İtalya’da yapılan Dayton markalı lastikler 2014 yılından itibaren Brisa tarafından Türkiye pazarına sunulmaktadır.

Avrupa’da yapılan testlerden yüksek not alan Dayton, dengeli kuru ve ıslak zemindeki emniyet performansının yanısıra, uzun kullanım ömrüyle de araç sahiplerinin beklentilere cevap veren bir lastiktir.